2014 yılından bu yana Antonina Turizm’de rehber kadrosunda bulunan Tarihçi – Yazar Dr. Tuncay Cengiz Göncü, TBMM Millî Saraylar Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan “Osmanlı’da Harem ve Cariyelik” isimli kitabıyla St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nin literatürüne Türkiye’den dâhil edilen iki eserden birinin (diğeri Prof. İlber Ortaylı’ya ait) sahibi olmaya layık görülerek Türkiye’nin gururu oldu.

Akademik yayınlar alanında Rusya’nın en büyüğü olarak bilinen St. Petersburg Üniversitesi’nden resmî yazı ile yapılan açıklamada, rehberimiz Göncü’nün eserinin üniversite dağıtım birimlerinin yanı sıra, Rus ve yabancı kitapçılar, online satış kanalları, dijital kütüphaneler ve global veri tabanları üzerinden okuyucularıyla buluşturulacağı ifade ediliyor.

Alanıyla ilgili makalelerine, editörlüğünü yaptığı kitaplara, konferans ve TV röportajlarına ve diğer akademik çalışmalarına acedemi.edu isimli siteden ulaşılabilen Sayın Dr. Cengiz GÖNCÜ’yü Antonina Turizm olarak yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Dr. Cengiz GÖNCÜ’nün Online Mektep’teki seminerlerini incelemek için tıklayınız.

Dr. Cengiz GÖNCÜ’nün Antonina Blog’ta yayınlanan yazılarını okumak için tıklayınız.

Avatar
Yazar

Sanat Tarihçi

Yorum Yazın