“Bazen bir kahve yudumlayıp bir şarkı açarsın, susarsın ve o şarkı senin söylemek istediğin her şeyi söyler.” (Winged Creatures – Kayıp Yol Filmi)

Andrea Bocelli konser gezisi ile Antonina Turizm siz değerli gezginlerimize ve müzikseverlerimize tarihi, mimariyi, sanatı, doğayı ve dünyanın önde gelen tenörlerinden Andrea Bocelli ile müzik ziyafetini bir arada sunuyor. Bu turda hayatın her alanında yaratılan eserlerle ve insanın bir birey olarak değer kazandığı “Rönesansın” ortaya çıktığı Floransa başta olmak üzere Toskana Bölgesinde Dante, Donatello, Leonardo da Vinci, Michehelangelo, Rafael ve Boticelli gibi deha sanatçıların başyapıtlarını keşfetme olanağını bulacaksınız.

Ayrıca Siena ve Bologna şehirlerinde Orta Çağ mimarisinin kent siluetindeki yansımalarını yerinde görebileceksiniz. Tabi ki Avrupa Kıtasının en güzel mutfak lezzetlerinden birini barındıran bu güzel ülkenin şarabından, kahvesinden, dünyaca ünlü dondurmasından, bifteğinden, pizza ve makarnasından yiyip içerek İtalya’nın tadını çıkaracağız.

Böylece “Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim.” diyen Dede Efendi’nin torunları olarak sizlere, bu güzel tura katılarak muhteşem bir doğada yıldızların altında yılın sadece bir gecesinde sessizliğini yalnız Andrea Bocelli’nin olağanüstü sesinin bozduğu Teatro del Silenzio’da Caffe Latte eşliğinde ayaklarınızı İtalyan müzik denizine sokmak kalacak.

Yorum Yazın