LAPONYA VE KUZEY IŞIKLARI

Finlandiya'nın "Laponya" olarak adlandırılan kuzey bölgesidir. Yüzölçümü: 400.000 km2 olan Laponya'nın nüfusu: 150 bin civarındadır Laponya, Laponlar’ın yurdudur. Bu bölgede yaşayan Laponların sayısı 60.000'i geçmez. Laponlara aynı zamanda Sami de denmektedir. Laponlar Laponca konuşurlar. Dağlık bölgelerde yaşayanlar göçebedir. Kıyı Laponları balıkçılıkla geçinir. Akarsu boylarında yaşayanlar ise Laponlar’ın en gelişmişleridir. Bölgeye her yıl Ocak, Şubat ve Mart aylarında Antonina Turizm tarafından turlar düzenlenmektedir.

Kuzey Işıkları Nedir?

Kuzey(Kutup) ışıkları ya da Aurora Borealis, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır.

Aurora sözcüğü Roma Şafak Tanrıçası’nın adından gelmektedir. Boreas’da Yunanca'da kuzey rüzgârına Pierre Gassendi tarafından1621'de verilen addır. Cree (kri) halkı bu ilginç olaya Ruhların Dansı adını vermişler.
Bu ışımalar, genellikle geceleri gözlemlenir, ağırlıklı olarak iyonosferde meydana gelir. Bu olgu yaygın olarak 60 ve 72 derece kuzey ve güney enlemleri arasında görünür. Antonina Turizm olarak düzenlendiğimiz Laponya turlarında misafirlerimiz kuzey ışıklarını bir çok kez resmetmişlerdir.

Laponya'da Ne Yenir?

Laponya’nın doğal ortamında yetiştirilmiş malzemelerle çok özel lezzetleri tadabilirsiniz. Ren geyiği etinin tadını tadmalısınız. Lapon çorbalarını, Inari Gölü’nde tutulan alabalığı, tatlı olarak orman meyveli turtalarını denemelisiniz.

Laponya'da Neler Yapılır?

Buz Kıran Gemisi ile Yolculuk & Buz Dolu Denizde Yüzmek

Buz tutmuş artik denizinde dört saat süren gemi yolculuğu yapıyoruz. Buzkıran gemisi kalın artik buzun üzerinde binlerce beygirlik motorun verdiği güçle ve burun kısmındaki ağırlıkla metreleri geçen buzları rahatlıkla kırmakta ve ilerleyebilmektedir. Bu unutulmaz sesleri dinleyerek artik denizinde yol alıyoruz. Gemi seyahatimiz sırasında uygun bir noktada duran gemimizden iniyor ve Özel buz denizi kıyafetlerimizi giyiyor ve buzlu suda yüzüyoruz.

Kar Araçları ile Safari

Kar araçları ile karlala kaplı yollarda heyecan dolu bir safari heyanı yaşayacaksınız.

Ren Geyiği ve Husky Köpekleri ile Kızak Gezileri

Husky köpekleri ve Ren geyiği kızaklarına binerek eskiden kutup kâşiflerinin duygularını tatma imkanına sahip olacağız.

Buzda Balık Tutmak

Yerli halkın en büyük hobilerinden biri buzda balık tutmaktır. Bu konuda uzman yerel rehberimizden buzda balık avlamanın tekniğini öğrenecek, ardından ise unutulmaz bir balık tutma deneyimi yaşayacak, şanslı olanlar balıkları yakalayabileceklerdir.

   
TAKVİM
TUR PLANLAYICI
Nasıl bir seyahat istersiniz ?
Başlangıç Tarihi ?
Bitiş Tarihi ?
ARA
PtsSalÇarPerCumCtsPaz
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
 
SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ? HEDİYE KART BAŞVURUSU REZERVASYON YAP
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
İletişim Numaranız
Katılmak İstediğiniz Tur Hediye Edilecek Tur
Kişi Sayısı
Sizi Nezaman Arayalım
Doğrulama Kodu

GÖNDER
 
HEDİYE KARTI

Antonina turizm Hediye Kart'ı dilerseniz sevdiklerinize hediye edebilir, dilerseniz de size hediye edilen kart ile rüya gibi bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Sevdiklerinize Hayallerinin 
Tatilini Hediye Edin!
Antonina turizm Hediye Kart, şık tasarımıyla sevdiklerinize, çalışanlarınıza, müşterilerinize ve özel hissettirmek istediğiniz herkese verebileceğiniz ayrıcalıklı bir hediye... Dilediğiniz miktara karar vererek online satın alma işlemine hemen başlayabilirsiniz.

Unutulmaz Bir Tatil Sizi bekliyor!
Size hediye edilen Antonina Turizm Hediye Kart'ınız sayesinde, Antoninayla dünyanın birçok köşesine gidebilirsiniz. Hediye Kart sahiplerinin tek yapması gereken Antoninanın birbirinden farklı tatil seçeneklerinden dilediğini seçip çantalarını hazırlamak!

Zarif Sunum
250, 500, 750, 1.000, 1.500 TL seçenekleriyle pratik birer hediye alternatifi olan kartlar, sunumlarıyla da dikkat çekiyor. Özel olarak tasarlanmış paketinin içerisinde son kullanma tarihi ve limitinin yer aldığı tanıtım broşürüyle birlikte sunulan Antonina Hediye Kart; farklı, prestijli ve unutulmaz bir hediye.

 

 
 
Whatsapp