KENYA TANZANYA

Her yıl yaklaşık 1,5 milyon öküz başlı antilop ve 300.000 Zebra yeşil otların peşinden Serengeti Ulusal parkından Kuzey’e Masai Mara’ya göç etmektedir. Bu göçün sebebi canlıların taze yeşil otlaklara ulaşarak yiyecek ve su bulma amacıdır. Göç Saat yönünde daire şeklindedir ve çemberin toplam uzunluğu yaklaşık 2500Km’dir. Her yıl yaklaşık 250.000 öküz başlı antilop bu Göç’e katılmamaktadır ve bir o kadarı da göç esnasında ölmektedir. Birçok yırtıcı da (Aslanlar, leoparlar, yaban köpekleri vs.) bu Göç’e katılan hayvanları takip etmektedir. Bu sebepten Safariye katılan gezginler ölüm kovalamacalarını görme şansları olmaktadır.

  

Canlılar Aralık ayından Mart ayına kadar Serengeti ve Norongoro bölgesinde görüle bilinirken bu dönem aynı zamanda yavruların dünyaya merhaba dedikleri dönemdir. Çoğunlukla 2-3 hafta içerisinde Şubat ayında doğan yeni yavrular, hızlı büyümek ve Göç’e katılmak zorundadır. Nisan Mayıs döneminde sürü Batı ve Kuzeye doğru Serengeti’nin batı koridoru boyunca göç etmeye başlar. Bu dönemde yağan yağmurlar nedeni ile Safariye katılım oldukça güçtür. Patika yollar çamur nedeni ile geçit vermez. Temmuz ayında Grumeti nehrinden canlılar zorlu bir sınav vererek nehri geçmeye çalışırlar. Özellikle geçiş öncesinde yağmur yağmış ise bu geçiş zorlaşmaktadır. Temmuz sonunda Serengeti parkında otlaklar sarıya döner. Sürü Kuzey’e doğru ilerlemeye devam etmektedir. Son noktalarına varmadan önce sürünün vermesi gereken son bir sınav daha vardır, timsahlar ile dolu Masai Mara nehri geçişi. Eylülden Kasım ayına kadar sürü Mara’nın otlaklarında rahat bir şekilde dünyanın en büyük sürülerinden birini oluşturmuştur. Kasım Aralık döneminde ise Güney’de Serengetide yağmurlar başlayıp peşinden taze otlar yetişeceğinden sürü bu sefer tekrar Serengeti parkına geri göç eder.

 

Suat Özdemir

   
TAKVİM
TUR PLANLAYICI
Nasıl bir seyahat istersiniz ?
Başlangıç Tarihi ?
Bitiş Tarihi ?
ARA
PtsSalÇarPerCumCtsPaz
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
 
SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ? HEDİYE KART BAŞVURUSU REZERVASYON YAP
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
İletişim Numaranız
Katılmak İstediğiniz Tur Hediye Edilecek Tur
Kişi Sayısı
Sizi Nezaman Arayalım
Doğrulama Kodu

GÖNDER
 
HEDİYE KARTI

Antonina turizm Hediye Kart'ı dilerseniz sevdiklerinize hediye edebilir, dilerseniz de size hediye edilen kart ile rüya gibi bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Sevdiklerinize Hayallerinin 
Tatilini Hediye Edin!
Antonina turizm Hediye Kart, şık tasarımıyla sevdiklerinize, çalışanlarınıza, müşterilerinize ve özel hissettirmek istediğiniz herkese verebileceğiniz ayrıcalıklı bir hediye... Dilediğiniz miktara karar vererek online satın alma işlemine hemen başlayabilirsiniz.

Unutulmaz Bir Tatil Sizi bekliyor!
Size hediye edilen Antonina Turizm Hediye Kart'ınız sayesinde, Antoninayla dünyanın birçok köşesine gidebilirsiniz. Hediye Kart sahiplerinin tek yapması gereken Antoninanın birbirinden farklı tatil seçeneklerinden dilediğini seçip çantalarını hazırlamak!

Zarif Sunum
250, 500, 750, 1.000, 1.500 TL seçenekleriyle pratik birer hediye alternatifi olan kartlar, sunumlarıyla da dikkat çekiyor. Özel olarak tasarlanmış paketinin içerisinde son kullanma tarihi ve limitinin yer aldığı tanıtım broşürüyle birlikte sunulan Antonina Hediye Kart; farklı, prestijli ve unutulmaz bir hediye.

 

 
 
Whatsapp