AVUSTRALYA

Avustralya, güney yarımkürede yer alan bir ülkedir. Hint ve Pasifik Okyanusları arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Harika bir iklim, altın sarısı sahiller, ulusal parklar, dünyanın en büyük 
mercan adaları, tropik ormanlar... Hepsini birarada bu kıtada bulmak mümkün. Her yıl düzenlenen turlar ile bu keyifli kıtayı keşfedebilirsiniz.

Tarihi

Avusturalya'daki ilk insan yerleşimlerinin 42.000 ila 48.000 yıl öncesinde ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. İlk Avustralyalılar günümüzdeki Avustralya yerlisi olan Aborijinlerin atalarıdır. Kara bağlantıları veya kısa mesafeli suları geçerek Güneydoğu Asya'dan, adaya yerleşmişlerdir.

Bu insanların çoğu doğa insanıydı, karmaşık bir dilsel kültür ve ruhsal değer ile doğaya saygı gösteren ve Aborijin mitolojisi olan düş zamanı (İngilizce: Dreamtime) inancı ile yaşamaktaydılar.

Adada yaşayan diğer bir yerli halk olan Torres Strait Yerlileri (İngilizce: Torres Strait Islanders), etnik olarak Malezya kökenlidir. Bu insanlar Torres Strait Adaları ve Queensland'ın kuzey uçlarındaki çeşitli bölgelere yerleşmişlerdir. Kültürel alışkanlıkları Aborijinlerden belirgin olarak farklıdır.

Avustralya anakarasını resmî kayıtlara göre gören ilk Avrupalı, Hollandalı kâşif Willem Janszoon'dur. Janszoon Cape York Yarımadası'nı 1606'da görmüştür. 17. yüzyıl boyunca, Hollandalılar tüm batı ve kuzey sahil şeridinin haritasını çıkarmış ve buraları New Holland olarak adlandırmışlardır. Ancak herhangi bir yerleşim yeri kurma çabası göstermemişlerdir. 1770'de James Cook, Avustralya'nın doğu sahillerinde yolculuk yapmış, bölgenin haritasını çıkarmış, New South Wales olarak adlandırdığı bölgeyi Britanya topraklarına kattığını ilan etmiştir. Seferler sonucu yapılan keşifler, kıtanın sömürümü için, hızla mahkûmların ve tutukluların işçi olarak çalıştırıldığı kolonilerin kurulmasını sağlamıştır.

İklimi

Avustralya'da Mayıs ayından Ekim ayına kadar kış yaşanır ve Temmuz ayında hava sıcaklığı ülke genelindeki en düşük seviyeye ulaşır. Yüksek dağlık kesimler, 5 ila -5 derece arasında değişen sıcaklıklarıyla en soğuk olan bölgelerken, tropik kesimlerde sıcaklık derecesi, ortalama 5 ila 30 derece arasında değişerek daima artı seviyesindedir. Yılın yarısını kaplayan yaz süresince (Kasımdan Nisana kadar), Avustralya'nın güney kesimleri Ocak ile Şubat aylarında en yüksek ortalama sıcaklıklarını yasarken, Aralık ayini kuzeydeki en sıcak ay olarak geçirir. 

Ne Yenilir ? Ne İçilir? 

Avustralya’nın kozmopolit yapısı, ülkenin mutfağını epey etkilemiş ve ortaya birçok farklı tadı birleştiren zengin bir yemek kültürü çıkmıştır. Et yemeklerinden, çeşit çeşit balık yemeklerine; sebze yemeklerinden, Aborijin mutfağından örneklere; en kaliteli içeceklere kadar oldukça geniş bir yelpazede alternatifler bulabilirsiniz. 

Dip not: Barbekü seviyorsanız çok şanslısınız. Avustralyalıların en büyük zevklerinden bir tanesi barbekü yapmaktır. Oteller dahi misafirlerine açık barbekü alanları sunarlar.

Eğlence Aktiviteleri

Avustralya size gönlüzünce eğlenebileceğiniz birçok imkan sunar. Spor,müzik,eğlence adına aradınız herşeyi her şehirde bulmak mümkündür. Ülke yıl boyunca; birçok festival, tiyatro, bale, opera, müzikal ve konserlere ev sahipliği yapar. Temiz sahilleri ve renkli plajlarıyla adından söz ettiren ülkede, Palm Beach, Manly ve Bondi; masmavi sularla buluşabileceğiniz ünlü plajlardan bazıları olarak dikkat çekiyorlar. 
Avustralya deyince aklımıza gelen bir su sporuda sörfdür. Özellikle Bondi Beach, sörf tutkunlarının en gözde sahili. Sörfün anavatanı sayılan Avustralya’da, Sidney sahilleri güçlü dalgalarıyla ünlenmiştir.Avustralyalılar için spor vazgeçilmez bir tutkudur. Avustralyalılarla özdeşleşen spor dalları iseşunlardır: Tenis, kriket, golf, rugby ve Avustralya futbolu. 

Hediyelikler

- Kanguru, koala ve tasmanya canavarı gibi hayvanların sevimli oyuncakları.
- Avustralya şapkaları; opal, safir ve elmas gibi değerli taşlar kullanılarak yapılan takılar.
- Ülke kültürünü yansıtan Aborijin kültürüne has bumerang, didgeridoo, maskeler ve müzik aletleri, Tasmanya’ya özgü bir ağaç olan huon çamından yapılan kaseler; koyun derisinden yapılan giysiler; 
Geriye kalanlar ise sizin keşfetmenizi bekliyorlar...

   
TAKVİM
TUR PLANLAYICI
Nasıl bir seyahat istersiniz ?
Başlangıç Tarihi ?
Bitiş Tarihi ?
ARA
PtsSalÇarPerCumCtsPaz
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
 
SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ? HEDİYE KART BAŞVURUSU REZERVASYON YAP
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
İletişim Numaranız
Katılmak İstediğiniz Tur Hediye Edilecek Tur
Kişi Sayısı
Sizi Nezaman Arayalım
Doğrulama Kodu

GÖNDER
 
HEDİYE KARTI

Antonina turizm Hediye Kart'ı dilerseniz sevdiklerinize hediye edebilir, dilerseniz de size hediye edilen kart ile rüya gibi bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Sevdiklerinize Hayallerinin 
Tatilini Hediye Edin!
Antonina turizm Hediye Kart, şık tasarımıyla sevdiklerinize, çalışanlarınıza, müşterilerinize ve özel hissettirmek istediğiniz herkese verebileceğiniz ayrıcalıklı bir hediye... Dilediğiniz miktara karar vererek online satın alma işlemine hemen başlayabilirsiniz.

Unutulmaz Bir Tatil Sizi bekliyor!
Size hediye edilen Antonina Turizm Hediye Kart'ınız sayesinde, Antoninayla dünyanın birçok köşesine gidebilirsiniz. Hediye Kart sahiplerinin tek yapması gereken Antoninanın birbirinden farklı tatil seçeneklerinden dilediğini seçip çantalarını hazırlamak!

Zarif Sunum
250, 500, 750, 1.000, 1.500 TL seçenekleriyle pratik birer hediye alternatifi olan kartlar, sunumlarıyla da dikkat çekiyor. Özel olarak tasarlanmış paketinin içerisinde son kullanma tarihi ve limitinin yer aldığı tanıtım broşürüyle birlikte sunulan Antonina Hediye Kart; farklı, prestijli ve unutulmaz bir hediye.

 

 
 
Whatsapp