ATİLLA TUNA'DAN

Çocuktum... Kosovalı bir film yönetmeni  olan eniştem Fettah Mememti ile uzak cografyalara seyahat etmeyi hayal ederdik... Amazonlardan girer, Japonya’dan geçer, Okyanusya’dan çıkardık. Büyük bir heyecan ile televizyonda çıkan bütün belgeselleri izler, ülkeler ile ilgili notlar tutar, listeler yapar, haritalar çizerdim. Dünya cografyası ile ilgili İlk kapsamlı bilgileri babamın  kitaplığında ve bana o yıllarda dev gibi görünen “Küçük Ansiklopedi”den edindim.  Ülkelerin özelliklerini, başkentlerin isimlerini, o ülkelerde akan büyük nehirlerinin uzunluklarını, sıradağlarının yüksekliklerini, göllerinin derinliklerini buradan öğrendim. Seyahat ile ilgili başucu kitabım ise 1960’larda yayınlanmış “Bilgi Çantası” adlı Ansiklopedik Dergi’ydi. Tifdurk baskılı, dikiş ciltli bu dergiden aldığım haz hala tadı damağımdadır... Macellan’ın gemi seyahatlerini, insanoğlunun Aya İlk Yolculuğunu, Amerika’daki kasırgaları, Fransız baget ekmeğin kokusunu, Alp Dağlarının çimenlerinden otlamış bir Holstein ineğinden çıkan taze sütün tadını, İsviçre saatlerini  hep bu “Bilgi Çantası”ndan öğrendim... Hayat Dergisi’nin yayınladığı “İl il Türkiye Ansiklopedisi”nin eski kağıt kokan sayfalarını ise büyük bir keyifle çevirirken Türkiye’yi adım adım dolaşır, gezeceğim yerlerin hayalini kurarak uyuyakalırdım... Ah bir büyüyebilseydim...

Günler haftaları, aylar yılları kovaladı. Bir turist grubunun karşısında elimde mikrofonla ilk konuşmamı yaptığımdan bu yana tam 28 yıl geçti. Küçükken hayallerimi süsleyen Pamukkale, Kapadokya, Van, Trabzon, Antalya, Bodrum artık zamanımın çoğunun geçtiği yerler olmuştu... Sonra üniversitede Klasik Arkeoloji derslerinde slaytlardan gördüğüm, Fellini’nin Dolce Vita filminden tanıdığım Roma’ya gittim, ardından da Mısır’a... O ülke senin bu ülke benim derken bu güne geldiğimde 100’ü aşkın ülkeyi 1000’i aşkın şehri gördüğümü farkettim. Küçükken radyolardan dinlediğim El Condor Pasa’yı  And Dağları’nda bu kez Peru’ya gittiğimde otobüste dinledim... Heidi’nin köyünde Alp Dağları’ndan taze süt içtim; Paris’te boulangerie’den mis gibi kokan francalalardan tattım; Londra’da çift katlı otobüse bindim; Büyük Sahra Çölü’nde develerle gezdim... Avustralya’da Aborijinlerle, Sarawak’ta yerli kabilelerle, Guatemala’da Maya’larla tanıştım... Hayat beni seyahatlerle yoğurdu ve zamanla benim yaşam tarzımı da şekillendirdi.

 Avustralya’da yaşayan Aborijinlerin güzel bir sözü vardır: “Bilgi kişinin özel bir mülkü değil, geleceğin sahipleri genç nesillere aktarılması gereken bir kaderdir”. Seyahatlerde kazandığım deneyimi Antonina Turizm’in programlarına yansıttım ve yansıtmayı da sürdürüyorum. Seyahatleri planlarken bir gezginin o ülkelerde neler görmesini, neler tatmasını gerektiriyorsa onları programa dahil ediyoruz. Turlarımızın başlığında her ne kadar “Gurme Turu” kelimesi geçmiyorsa da bizimle gezenler turlarımızda birçok farklı lezzetle tanıştıklarını da bilirler. Organize bir seyahatin başarılı geçmesi için birçok etken vardır. Programın iyi yazılması tek başına yetmiyor; bu nedenden dolayı bizzat kendi yazdığım yüzlerce programı açıkça tüm ayrıntılarıyla web sitemizde yayınlayabiliyoruz. Sahada programı tüm yazılanlarla uygulayabilmek ve bunu kaliteli bir biçimde yapabilmek ise çalışma disiplini, beceri ve ciddiyet gerektiriyor. Bunları yapabilmek için işine karşı samimi, şirketine inanan, deneyimli ve profesyonel bir ekibin olması gerekiyor.

Antonina ile seyahat etmeye karar verdiğinizde, seyahatinize bizimle temas ettiğiniz ilk andan itibaren başlayadığınızı fark edeceksiniz. Türkiye’de yepyeni bir turizm anlayışını hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.19 yıl önce mütevazi bir şekilde hareket eden kervanımıza bu nedenle her geçen gün yeni dostlarımız katılıyor; aramıza yeni katılanlar Antonina’yı kendi dostlarına tavsiye ediyorlar. Bizi seven tüm dostlarımızı buradan selamlıyorum. 2014 yılı Antonina için yine yeniliklerle dolu bir yıl olacak...Bu yılın yenilikleri arasında Royal Caribean ve Celebrity gemileriyle kombine olarak yapacağımız “Kara Turları”dır. Kataloğun içinde bu turlarla ilgili bilgileri okuyabilirsiniz.  
 

2014 yılında yeni bir markayı hayata geçiriyoruz: Kutup Yıldızı. Antonina ile seyahat eden birçok dostumuz fiyatlarımızı “pahalı” bularak sitemde bulunuyorlardı. Geçtiğimiz yıllarda Antonina kaliteden ödün vermeyen ve ucuzlamayan bir marka haline geldi. Kutup Yıldızı, kaliteli hizmeti ekonomik seçeneklerle sunacaktır. 2014 yılında “Salon İstanbul” markamızla “seminerlere merhaba” diyeceğiz. Dostlarımızı konusunda uzman konuşmacılarla buluşturmayı hedefliyoruz.Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2014’te de emsali olmayan İstanbul turları, yurtiçi ve yurtdışı turlarıyla güzel bir sezon geçirmeyi arzuluyoruz. Antonina’nın bir hayali var... Bu hayalimizi dostlarınıza anlatın, gezilerimizden bahsedin... Güzel insanlar hayali geniş mecralarda buluşmalıdırlar... Antonina böyle bir mecrada bir kutup yıldızı olmayı vaat ediyor...


Sevgilerimle,

Atilla Tuna

 
ATİLLA TUNA'NIN YAZILARI
Basında Atilla Tuna - 30
Basında Atilla Tuna - 30 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 31
Basında Atilla Tuna - 31 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 32
Basında Atilla Tuna - 32 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 33
Basında Atilla Tuna - 33 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 34
Basında Atilla Tuna - 34 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 35
Basında Atilla Tuna - 35 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 36
Basında Atilla Tuna - 36 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 37
Basında Atilla Tuna - 37 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 39
Basında Atilla Tuna - 39 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 40
Basında Atilla Tuna - 40 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 41
Basında Atilla Tuna - 41 Devamını Oku
 
   
BASINDA ATİLLA TUNA
Basında Atilla Tuna - 1
Basında Atilla Tuna - 1 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 2
Basında Atilla Tuna - 2 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 3
Basında Atilla Tuna - 3 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 4
Basında Atilla Tuna - 4 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 5
Basında Atilla Tuna - 5 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 6
Basında Atilla Tuna - 6 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 7
Basında Atilla Tuna - 7 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 8
Basında Atilla Tuna - 8 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 9
Basında Atilla Tuna - 9 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 10
Basında Atilla Tuna - 10 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 11
Basında Atilla Tuna - 11 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 12
Basında Atilla Tuna - 12 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 13
Basında Atilla Tuna - 13 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 14
Basında Atilla Tuna - 14 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 15
Basında Atilla Tuna - 15 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 15 / 2
Basında Atilla Tuna - 15 / 2 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 16
Basında Atilla Tuna - 16 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 16 / 2
Basında Atilla Tuna - 16 / 2 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 16 / 3
Basında Atilla Tuna - 16 / 3 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 17
Basında Atilla Tuna - 17 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 18
Basında Atilla Tuna - 18 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 19
Basında Atilla Tuna - 19 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 20
Basında Atilla Tuna - 20 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 21
Basında Atilla Tuna - 21 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 22
Basında Atilla Tuna - 22 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 23
Basında Atilla Tuna - 23 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 24
Basında Atilla Tuna - 24 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 25
Basında Atilla Tuna - 25 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 26
Basında Atilla Tuna - 26 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 27
Basında Atilla Tuna - 27 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 28
Basında Atilla Tuna - 28 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 29
Basında Atilla Tuna - 29 Devamını Oku
 
Basında Atilla Tuna - 38
Basında Atilla Tuna - 38 Devamını Oku
Basında Atilla Tuna - 42
Basında Atilla Tuna - 42 Devamını Oku
   
    
TAKVİM
TUR PLANLAYICI
Nasıl bir seyahat istersiniz ?
Başlangıç Tarihi ?
Bitiş Tarihi ?
ARA
PtsSalÇarPerCumCtsPaz
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
 
SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ? HEDİYE KART BAŞVURUSU REZERVASYON YAP
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
İletişim Numaranız
Katılmak İstediğiniz Tur Hediye Edilecek Tur
Kişi Sayısı
Sizi Nezaman Arayalım
Doğrulama Kodu

GÖNDER
 
HEDİYE KARTI

Antonina turizm Hediye Kart'ı dilerseniz sevdiklerinize hediye edebilir, dilerseniz de size hediye edilen kart ile rüya gibi bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Sevdiklerinize Hayallerinin 
Tatilini Hediye Edin!
Antonina turizm Hediye Kart, şık tasarımıyla sevdiklerinize, çalışanlarınıza, müşterilerinize ve özel hissettirmek istediğiniz herkese verebileceğiniz ayrıcalıklı bir hediye... Dilediğiniz miktara karar vererek online satın alma işlemine hemen başlayabilirsiniz.

Unutulmaz Bir Tatil Sizi bekliyor!
Size hediye edilen Antonina Turizm Hediye Kart'ınız sayesinde, Antoninayla dünyanın birçok köşesine gidebilirsiniz. Hediye Kart sahiplerinin tek yapması gereken Antoninanın birbirinden farklı tatil seçeneklerinden dilediğini seçip çantalarını hazırlamak!

Zarif Sunum
250, 500, 750, 1.000, 1.500 TL seçenekleriyle pratik birer hediye alternatifi olan kartlar, sunumlarıyla da dikkat çekiyor. Özel olarak tasarlanmış paketinin içerisinde son kullanma tarihi ve limitinin yer aldığı tanıtım broşürüyle birlikte sunulan Antonina Hediye Kart; farklı, prestijli ve unutulmaz bir hediye.

 

 
 
Whatsapp