Untitled Document
Untitled Document
 
Untitled Document
Untitled Document ANASAYFA | ANTONİNA HAKKINDA | ATİLLA TUNA'DAN | GEZİYE ÇIKARKEN | TUR LİDERLERİ | BASINDA ANTONİNA | SİZDEN GELEN | İLETİŞİM
Untitled Document
   2014 İSTANBUL KÜLTÜR TURLARI
   2014 YURT İÇİ KÜLTÜR TURLARI
   2014 YURT DIŞI KÜLTÜR TURLARI
   2014 TREN TURLARI
   GEMİ TURLARI
   SALON İSTANBUL
   ARKEOLOJİ TURLARI
   EHL-İ KEYF TURLARI
   EDEBİYAT TURLARI
  TURLARIMIZDAN VİDEOLAR
   ŞİRKETLERE ÖZEL
   NOSTALJİK DOLMUŞLAR
   DENİZ FENERLERİ TURİZMİ
   KATILIM-İPTAL-SİGORTA BİLGİLERİ

 • Tur Bilgisi
 • Tur Program﬩>
 • Tur Lideri
 • Tarih / Fiyat
 • Yararl⩬giler
 • Rezervasyon Talebi
 • Foto Galeri
 
   

“Bir Kuzey Denizi Masalı” İSKOÇYA – İRLANDA – KUZEY İRLANDA

Tur Tarihi : 18 – 29 Ağustos 2012
Tur Lideri : Uzman Rehber

MANCHESTER – JEDBURGH – EDINBURGH – STIRLING – ST. ANDREWS – ABERDEEN BALLATER – SPEYSIDE – BALMORAL – INVERNESS LOCH NESS – KYLEAKİN (ELIAN DONAN ŞATOSU) – FORT WILLIAM - BUHARLI TREN İLE MALLAIG SEYAHATİ - OBAN – GLASGOW – FERIBOT YOLCULUĞU - BELFAST SLIGO – GALWAY - BUNRATTY – KILKENNY – DUBLIN - NEWGRANGE- DROGHEDA

   
.

1.G܎:
 18.08.2012
   İSTANBUL - MANCHESTER – JEDBURGH – EDINBURGH / – Şeker Bayramı Arefe
 
Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.00’da Antonina Turizm yetkilisiyle Algida Cafe’de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 1993 sayılı seferiyle saat 08.05’te hareket ediyoruz. Saat 10.20’de Manchester Havaalanı’na varıyoruz. Otobüsümüzle buluştuktan sonra hareket ediyoruz. İki saatlik yolculuk sonrası Carlisle’da öğle yemeği molası veriyoruz. Molanın ardından hareket ediyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra, Jedburgh’taki Jedburgh Şatosu ve İskoç Kraliçesi Mary’nin Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerin ardından bir saatlik yolculuk yapıyor, ardından Edinburgh’a geliyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
   
 
   
 

2.G܎:
 19.08.2012
   EDINBURGH / Şeker Bayramı 1. Gün
 
Kahvaltının ardından saat 09.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Hem eski hem de son dönem eserleriyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi ’nde yer alan Edinburgh şehrinde bir saatlik panoramik turun ardından, yürüyüş turumuza Edinburgh’un simgesi sayılan Edinburgh Kale’sini ziyaret ediyoruz. 1639 yılına kadar İskoçya Parlamento Binası olarak da kullanılan Büyük Salon, Saray, Azize Margaret Şapeli, Askeri Hapishane ve Vali Konağı, Edinburgh Kalesi içinde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Ziyaretlerin ardından kaleden ayrılıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından “Kraliyet Mil’i” olarak adlandırılan caddede yürüyoruz. Lady Stair Evi (dışarıdan), St Gilles Katedrali, II. Şarl Heykeli, Parlamento Binası, Tüccar Haçı, Tron Kirk Kilisesi ve Moubray Evi (dışarıdan) bu ilgi çekici caddede göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ziyaretlerin ardından serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde
   
 
   
 

3.G܎:
 20.08.2012
   EDINBURGH – STIRLING – ST. ANDREWS – ABERDEEN / Şeker Bayramı 2. Gün
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelimizden ve Edinburgh’dan ayrılıyoruz. Bir saatlik seyahatin ardından Stirling’e geliyor ve bir Ortaçağ anıtı olan Stirling Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Robert Bruce Heykeli, Prens Kulesi, Saray ve Kraliyet Şapeli bu kale içinde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Ziyaretlerin ardından Stirling’den ayrılıyoruz. İki saatlik yolculuğun ardından St. Andrews’a geliyoruz. Öğle yemeği molasının ardından, Golf’un doğum yeri olarak kabul edilen bu şehirde, bir zamanlar İskoçya’nın en büyük kilisesi olan Katedral’i ve “Golf Müzesi”ni ziyaret ediyor, ardından şehirden ayrılıyoruz. Akşam saatlerinde Aberdeen’e geliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.
   
 
   
 

4.G܎:
 21.08.2012
   ABERDEEN – BALLATER – SPEYSIDE – BALMORAL – INVERNESS
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelden ayrılıyoruz. Aberdeen turumuza, Aberdeen'in en önemli kilisesi olan Aya Andrea Katedrali'nde başlıyoruz. Eski Belediye Başkanı'nın evi olan “Provost Skene Müze Evi“, Marschal Koleji ve St Nicholas Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve ardından Aberdeen'den ayrılıyoruz. Kraliyet Dee Yolu'nu takiben Crathes Şatosu ve Bahçeleri, Dinnet Ulusal Parkı'nı görüyor, sonra da Ballater'de öğle yemeği molası veriyoruz. İskoçya viski üretiminin yarısının yapıldığı Speyside'da bir kooperatifite viski imalathanesini geziyor ve yapılışını görüyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Balmoral Şatosu'nu ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından iki saatlik yolculuk yapıyor ve Inverness'e geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.
   
 
   
 

5.G܎:
 22.08.2012
   INVERNESS – LOCH NESS – KYLEAKİN (ELIAN DONAN ŞATOSU) – FORT WILLIAM
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelden hareket ediyoruz. Inverness’te panoramik tur yapıyor ve şehri tanıyoruz. Sonrasında Loch Ness’te “Tekneyle Canavar Turu” yapıyor ve meşhur Loch Ness Canavarı’nı arıyoruz. Tekne turunun ardından Loch Ness’ten ayrılıyor ve iki saatlik yolculuğun ardından Kyleakin’e geliyoruz. Ünlü ‘’Highlander’’ filminin çekildiği Elian Donan Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerin ardından iki saatlik yolculuk yapıyor ve Fort William’a geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
   
 
   
 

6.G܎:
 23.08.2012
   FORT WILLIAM – BUHARLI TREN İLE MALLAIG SEYAHATİ FORT WILLLIAMS – OBAN
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de Fort William’da kısa bir yürüyüş turu yapıyor, ardından tren istasyonuna gidiyoruz. Saat 10.20’de hareket edecek Jacobite Treni ile Fort William’dan ayrılıyoruz. İki saatlik tren yolculuğundan sonra saat 12.20’de şirin bir balıkçı köyü olan Mallaig’a geliyoruz. Kısa yürüyüş turunun ardından trene biniyor ve saat 14.10’da hareket ediyoruz. Saat 16.00’da Fort William’a varıyoruz. Aracımızla buluşuyor ve Fort William’dan ayrılıyoruz. Kuzey Denizi kıyılarında bir saatlik yolculuktan sonra Oban’a varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
   
 
   
 

7.G܎:
 24.08.2012
   OBAN – GLASGOW
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’da hareket ediyoruz. İki saatlik bir yolculuğun ardından Glasgow’a geliyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından Panoramik turumuzda George Meydanı, Şehir Yönetim Binası, Glasgow Katedrali ve Pollock Parkı’nı görüyor ardından beş çayımızı almak üzere Willow Çay Evi’ne gidiyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda alıyor ve sonrasında hotelimize dönüyoruz.
   
 
   
 

8.G܎:
 25.08.2012
   GLASGOW – TRON LİMANI – (FERIBOT) - LARNE LİMANI - BELFAST SLIGO
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’da otelden ayrılıyoruz. Bir saatlik yolculuğun ardından Troon Limanı’na varıyoruz. Saat 10.05’da hareket eden feribotla saat 12.05’de Larne Limanı’na varıyoruz. Yarım saatlik yolculuktan sonra Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’a varıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Belfast’ta panoramik tur yapıyoruz. Şehir Meclisi Binası, Büyük Opera Binası, Kraliçe Üniversitesi ve Belfast Katedrali’ni gördükten sonra iki saatlik yolculuk yapıyoruz ve Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Sligo’ya geliyoruz. Ardından mola veriyoruz. Mola sonrasında Sligo şehrini panoramik tur ile tanıyor ve sonrasında Sligo’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde olacaktır.
   
 
   
 

9.G܎:
 26.08.2012
   GALWAY – BUNRATTY – KILKENNY – DUBLIN
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelden ayrılıyor ve Galway’i geziyoruz. İki buçuk saatlik yolculuktan sonra Bunratty’ye geliyor ve İrlanda’nın en önemli eserlerinden Bunratty Şatosu’nu ve geleneksel İrlanda Köyü Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından öğle yemeği molası alıyor ve akabinde Bunratty’den ayrılıyoruz. İki saatlik yolculuk sonrası Kilkenny’ye geliyoruz. Bir saatlik yürüyüş turunda Kilkenny Şatosu’nu (açık olduğu takdirde) görüyor ve sonrasında Kilkenny’den ayrılıyoruz ve bir saatlik yolculuktan sonra Dublin’e geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
   
 
   
 

10.G܎:
 27.08.2012
   DUBLIN
 
Kahvaltının ardından iki saatlik panoramik tur ile şehri tanıyoruz. Büyük kanalda tekne turu gerçekleştiriyoruz. Keyifli tekne turu sonrasında öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Güneydoğu Dublin’e gidiyor ve yürüyüş turu yapıyoruz. Eski Parlamento Binası, Molly Malone Heykeli, Grafton Caddesi, St Stephen Parkı, Mansion Evi, Aziza Anna Kilisesi, The Shelbourne Oteli, Leinster House (Yeni Parlamento Binası) ve Trinity Koleji göreceğimiz yerlerdir. Son olarak ise İrlanda’nın siyah birası ‘’Guinness’’ hakkında detaylı bilgi almak, tadım yapmak ve yaklaşık 250 yıllık bir geçmişe sahip bu markanın meşhur fabrikasını ziyaret etmek üzere Guinness Store House’a gidiyoruz. Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
   
 
   
 

11.G܎:
 28.08.2012
   DUBLIN – NEWGRANGE – DROGHEDA – DUBLIN
 
Kahvaltının ardından bir saatlik yolculuk yapıyor ve İrlanda’nın en mistik yerlerinden biri olan Newgrange’e geliyoruz. M.Ö.3200 yılına tarihlenen mezar odasını ve bu Neolitik yerleşimden gelen kazı eserlerinin sergilendiği müzeyi geziyoruz. Ziyaretin ardından yarım saatlik yolculuk yapıyor ve şehir armasında ay-yıldız olan Drogheda şehrine geliyoruz. 1845 yılında İrlanda’da patates mantarının verdiği zarar nedeniyle açlıktan bir milyon insanın öldüğü sırada Sultan Abdülaziz beş gemi dolusu gıda yardımı göndermiştir. Bunun anısına şehir armasına ay yıldız motifi en tepeye konmuştur. Drogheda’da Millmount Müzesi ve Kulesi ile St. Laurence Kapısı’nı ziyaret ediyor, ardından ayrılıyoruz. Bir saatlik otobüs yolculuğunun ardından Dublin’e otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel müzik ve tatlar eşliğinde yerel bir restoranda alıyoruz.
   
 
   
 

12.G܎:
 29.08.2012
   DUBLIN - ISTANBUL
 
Kahvaltının ardından serbest zaman alıyoruz. Saat 12.00’de otelden ayrılıyor ve yarım saatlik seyahatin ardından Dublin Havaalanı’na varıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 1978 sayılı uçuşu ile saat 14.20’de hareket ediyor ve saat 20.35’te İstanbul’a varıyoruz.
   
 
   
 

Tur Lideri :   Uzman Rehber

Konusunda Uzman ve bölgeye hakim profesyonel uzman rehberimiz sizlere bu turumuzda eşlik edecektir.
 
 
 
 
Tarih :  18 – 29 Ağustos 2012
   
Fiyat :   İ«i Kiì©« Odada Ki¡຦nbsp;3190 €  Kar콰殢sp;0,00 TL
 Tek kiì©« Oda Farkꦮbsp;640 €  Kar콰殢sp;0,00 TL
*Kur'a Baì½ Olarak TL Fiyat쥽date()%> ݦccedil;in Geçerlidir.
   
 
 
 
  Ü£rete Dahil Olanlar
* Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
* Türk Havayolları ile İstanbul – Manchester, Dublin – İstanbul uçak bileti
* Konforlu otobüsle ulaşım
* Bir şoför
* Dört ve üç yıldızlı otellerde belirtilen şekliyle konaklama ve kahvaltı (11 gece)
* Otellerde 8 akşam yemeği
* Edinburgh’da yerel restoranda akşam yemeği
* Glasgow’da yerel restoranda akşam yemeği
* Dublin’de limitli içkili ve müzik eşliğinde akşam yemeği
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Otoban ve otopark ücretleri
* Bilgi notları
* Otellerde hamaliye
* Havaalanı vergisi (165  € )
* THY hizmet bedeli (45 €)
 
  Ü£rete Dahil Olmayanlar
* Öğle yemekleri
* Kişisel harcamalar
* Irlanda Vizesi (130 €)
* Büyük Britanya Vizesi (200 €)    
* Seyahat ve Sağlık Sigortası (15 €)
* Yurt dışı çıkış harcı
 
 

Vize için gerekli belgeler:

* Pasaport (En az tur başlangıcından itibaren 6 ay geçerlilik, 10 yıldan daha eski olmayan ve   en az 2 boş vize sayfası olan)

* 6 Adet (45mm x 35mm) arka fonu beyaz olan biometrik vesikalık resim.

* Bankadan yeni alınmış Hesap Dökümü (Döviz ve TL)

* Tapu, Araç ruhsatı vs. gibi mal varlığı dökümü

* Varsa Emekli cüzdanı, Bağkur emeklilik belgesi, Emekli aylığın yattığı banka Hsb. dökümü

* İşyeri sahibiyseniz evrakları (Vergi Levhası, İmza sirküleri, Tic. sicil gaz., faaliyet belgesi)

* Çalışan iseniz işverenden alacağınız antetli kağıtta İngilizce izin belgeniz, işe giriş bildirgesi,

  3 aylık bordro

* Nüfus Dairesi’nden alınan vukuatlı nüfus kayıt örneği

* Seyahat Sigortası için Vatandaşlık Numaranız

Rezervasyon yaptırmak için lütfen aşağıdaki formu doldurup gönder düğmesine tıklayın
 
 
Ad�Soyad� Bo祦ccedil;emezsiniz.
Email: Bo祦ccedil;emezsinizUygun Bir Mail adresi giriniz.
Adres:
Telefon:
Kiӡy�/span>
Mesaj:
 

 

 
 •  
   
   
 
 
  Untitled Document © Bu sitenin tasarımı fotoğrafları ve yazı içeriği ANTONİNA TURİZM tarafından tescil edilmiştir. İzinsiz kopyalanamaz                                Designed by alodizayn 2009 | EgiticiCD
Halaskargazi Cad. Uğurlu Saray Apt.No: 114 K:2 D:4 Osmanbey - Şişli - İstanbul,Turkey Tel : +90 (212) 292 28 74 - 75  +90 (212) 245 52 16 Fax: +90 (212) 245 39 68       info@antoninaturizm.com    Tren Turları | Küba Turu | Transsibirya Turu