Untitled Document
Untitled Document
 
Untitled Document
Untitled Document ANASAYFA | ANTONİNA HAKKINDA | ATİLLA TUNA'DAN | GEZİYE ÇIKARKEN | TUR LİDERLERİ | BASINDA ANTONİNA | SİZDEN GELEN | İLETİŞİM
Untitled Document
   2015 YURT DIŞI KÜLTÜR TURLARI
   2014 İSTANBUL KÜLTÜR TURLARI
   2014 YURT İÇİ KÜLTÜR TURLARI
   2014 YURT DIŞI KÜLTÜR TURLARI
   2015 İSTANBUL KÜLTÜR TURLARI
   2014 TREN TURLARI
   GEMİ TURLARI
   SALON İSTANBUL
   ARKEOLOJİ TURLARI
   EHL-İ KEYF TURLARI
   EDEBİYAT TURLARI
  TURLARIMIZDAN VİDEOLAR
   ŞİRKETLERE ÖZEL
   NOSTALJİK DOLMUŞLAR
   DENİZ FENERLERİ TURİZMİ
   KATILIM-İPTAL-SİGORTA BİLGİLERİ

 • Tur Bilgisi
 • Tur Programı
 • Tur Lideri
 • Tarih / Fiyat
 • Yararlı Bilgiler
 • Rezervasyon Talebi
 • Foto Galeri
 
   

“İskenderiye’nin Feneri’nden Nil Nehri’nin Sefasına” “MISIR” Kültür Turu

Tur Tarihi : 26 Kasım - 4 Aralık 2011 / 8 gece 9 Gün
Tur Lideri : Uzman Rehber

KAHİRE – İSKENDERİYE – LUKSOR – NİL NEHRİ – ASSUAN - ABU SİMBEL – NASIR GÖLÜ – SAKKARA

   
..

1.GÜN:
 26.11.2011
   İSTANBUL - KAHİRE
 
Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde Algida Cafe’de Antonina Turizm yetkilisi ile saat 08.30’da buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 690 sayılı seferi ile saat 10.30’da Kahire’ye uçuyoruz. Kahire Havaalanı’na, yerel saatle 12.45’te varıyoruz. Otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşuyoruz ve kısa bir panoramik turun sonunda, dünyanın yedi harikasından biri olan Gize Piramitleri’ne gidiyoruz. Keops, Kefren ve Mikerinos Piramitleri’ni görüyoruz. Gün batımından sonra otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğinin ardından Kahire Kapalıçarşısı olan Hanü’l-Halili’ye gidiyor ve Kahire’nin en eski kahvehanesi olan Fişavi’de kahve keyfi yapıyoruz. Dileyenler alışveriş de yapabilirler. Kahve keyfimizin ardından konaklayacağımız otele geri dönüyoruz.
   
 
   
 

2.GÜN:
 27.11.2011
   KAHİRE
 
Kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve dünyanın en önemli müzelerinden Mısır Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından öğle yemeğine gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Mısır’ın üçüncü en büyük camii İbn Tulun Camii’ni ziyaret ediyoruz. Kahire’ye tepeden bakmak için Kale’ye gidiyor ve Mehmed Ali Cami, Kasrü’l Cevheri, En-Nasır Muhammed Cami ve Süleyman Paşa Camii’ni görüyoruz. Kahire’deki ilk Fatımî Camii, El Ezher Camii’ni ve Er-Rifai Camii’ni ziyaret ediyor, ardından otelimize dönüyoruz. Aksam yemeği için otelden ayrılıyor ve Sfenks’in yakınlarındaki restorana gidiyoruz. Ses ve ışık gösterisini de izledikten sonra otelimize geceleme için dönüyoruz.
   
 
   
 

3.GÜN:
 28.11.2011
   KAHİRE – İSKENDERİYE – KAHİRE
 
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. İki saatlik otobüs seyahati sonrasında İskenderiye’ye geliyoruz. İskenderiye Feneri, Yunan-Roma Müzesi, Anfuşi (Osmanlı Mahallesi), Abbas Hilmi Paşa Sarayı (Muntaza Sarayı), Kom Aş Şukafa Katakombu, Antik İskenderiye ve Kavafis Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından İskenderiye’den ayrılıyoruz ve Kahire’ye dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
   
 
   
 

4.GÜN:
 29.11.2011
   KAHİRE – LUKSOR (Gemi)
 
Sabah erkenden kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve havaalanına gidiyoruz. Mısır Hava Yolları’na ait seferle Luksor’a hareket ediyoruz. Luksor Müzesi ve Karnak Tapınakları’nı ziyaret ediyor, ardından Nil Nehri kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Nil’in batı yakasına geçip Teb’e gidiyor, Krallar ve Kraliçeler Vadisi nekropolünü ziyaret ediyoruz. Gün batımıyla Luksor’a dönüyor ve gemimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği gemide.
   
 
   
 

5.GÜN:
 30.11.2011
   LUKSOR (Gemi)
 
Kahvaltının ardından Mumyalama Müzesi, Luksor Tapınağı’nı ziyaret ediyor ardından gemimizle Nil Nehri üzerinde güneye Assuan’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği gemide alınacaktır.
   
 
   
 

6.GÜN:
 01.12.2011
   NİL NEHRİ (Gemi)
 
Kahvaltıyı gemide yapıyoruz. Yol üzerinde Esna Tapınağı, Edfu ve Kom Ombo Tapınakları’nı ziyaret ediyoruz. Öğle ve akşam yemeklerini gemide alacağız.
   
 
   
 

7.GÜN:
 02.12.2011
   ASSUAN (Gemi)
 
Sabah Assuan’a varıyoruz. Gemideki kahvaltının ardından, Philai Adası üzerindeki İsis Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Assuan Baraj Gölü’nü görüyor, ardından felucca (antik dönemde Nil’de kullanılan tekne) ile Kitchener Adası’nda Botanik Bahçesi’ni geziyoruz. Öğle ve akşam yemekleri gemide alıcanaktır.
   
 
   
 

8.GÜN:
 03.12.2011
   ASSUAN – ABU SİMBEL – NASIR GÖLÜ – ABU SİMBEL – KAHİRE
 
Kahvaltının ardından gemiden iniyor ve otobüsümüzle havaalanına gidiyoruz. Mısır Havayolları’na ait 247 No’lu uçuş ile Saat 09.10’da Abu Simbel’e hareket ediyor ve saat 09.55’te Abu Simbel’e varıyoruz. II. Ramses ve Kraliçe Nefertari Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerin ardından Nasır Gölü manzarası eşliğinde piknik yapıyoruz. Pikniğin ardından havaalanına gidiyor ve Mısır Hava Yolları’nın 250 no’lu uçuşu ile saat 13.10’da hareket ediyoruz. Assuan duraklamalı uçuşumuz ile saat 16.00’da Kahire’de oluyoruz. Otobüsümüz ile buluşuyor ve Kıpti Mahallesi’ne gidiyoruz. Bir saat sürecek yürüyüş turumuzda bir Kıpti Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde olacaktır.
   
 
   
 

9.GÜN:
 04.12.2011
   KAHİRE – SAKKARA – KAHİRE – İSTANBUL
 
Sabah erken saatte, kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Sakkara’ya gidiyor ve Basamaklı Piramit’i ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından Kahire Havaalanı’na gidiyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 691 sayılı seferi ile saat 13.45’de hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havaalanı’na saat 16.10’da varıyoruz.
   
 
   
 

Tur Lideri :   Uzman Rehber

Konusunda Uzman ve bölgeye hakim profesyonel uzman rehberimiz sizlere bu turumuzda eşlik edecektir.
 
 
 
 
Tarih :  26 Kasım – 04 Aralık 2011 / 8 gece 9 Gün
   
Fiyat :   İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1945 €0,00 TL
 Tek kişilik Oda Farkı : 395 €0,00 TL
*Kur'a Bağlı Olarak TL Fiyatı 31.07.2014 İçin Geçerlidir.
   
 
 
 
  Ücrete Dahil Olanlar

* Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı

* Konforlu otobüsle ulaşım

* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Kahire – İstanbul uçuşu

* Mısır Hava Yolları ile Kahire – Luksor // Assuan – Abu Simbel // Abu Simbel – Kahire uçak bileti

* Otellerde programda belirtilen şekliyle konaklama ve açık büfe kahvaltı (4 gece)

* Beş yıldızlı konforlu Lüx gemide konaklama (4 gece)

* Öğle yemekleri

* Akşam yemekleri

* Abu Simbel’de, Nasır Gölü manzarası eşliğinde piknik

* Otobüste ikramlar

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Otoban ve otopark ücretleri

* Bilgi notları

* Turlarda mahalli kokartlı rehberler.

* Gezi boyunca hamaliye hizmetleri

* Gala yemeğinde müzik ve limitli içki (programda 2. günde görünüyor)

* Hava alanı vergileri

 
  Ücrete Dahil Olmayanlar

* Otel ekstraları

* Yurtdışı çıkış harcı

* Vize ücreti

* Seyahat sigortası

* Pasaportunda İsrail Vizesi olan katılımcılar için vize alımında sorun yoktur.

 
 
.
Rezervasyon yaptırmak için lütfen aşağıdaki formu doldurup gönder düğmesine tıklayın
 
 
Adınız Soyadınız: Boş Geçemezsiniz.
Email: Boş GeçemezsinizUygun Bir Mail adresi giriniz.
Adres:
Telefon:
Kişi Sayısı:
Mesaj:
 

 

 
 •  
   
   
   
   
   
 
 
  Untitled Document © Bu sitenin tasarımı fotoğrafları ve yazı içeriği ANTONİNA TURİZM tarafından tescil edilmiştir. İzinsiz kopyalanamaz                                Designed by Antonina Turizm 2009
Halaskargazi Cad. No:9 Kat:1 D:1 Harbiye - Istanbul, Turkiye | Tel : +90 (212) 292 28 74 - 75  +90 (212) 245 52 16 Fax: +90 (212) 245 39 68       info@antoninaturizm.com    Tren Turları | Küba Turu | Transsibirya Turu