Untitled Document
Untitled Document
 
Untitled Document
Untitled Document ANASAYFA | ANTONİNA HAKKINDA | ATİLLA TUNA'DAN | GEZİYE ÇIKARKEN | TUR LİDERLERİ | BASINDA ANTONİNA | SİZDEN GELEN | İLETİŞİM
Untitled Document
   2015 YURT DIŞI KÜLTÜR TURLARI
   2014 İSTANBUL KÜLTÜR TURLARI
   2014 YURT İÇİ KÜLTÜR TURLARI
   2014 YURT DIŞI KÜLTÜR TURLARI
   2015 İSTANBUL KÜLTÜR TURLARI
   2014 TREN TURLARI
   2015 TREN TURLARI
   GEMİ TURLARI
   SALON İSTANBUL
   ARKEOLOJİ TURLARI
   EHL-İ KEYF TURLARI
   EDEBİYAT TURLARI
  TURLARIMIZDAN VİDEOLAR
   ŞİRKETLERE ÖZEL
   NOSTALJİK DOLMUŞLAR
   DENİZ FENERLERİ TURİZMİ
   KATILIM-İPTAL-SİGORTA BİLGİLERİ

 • Tur Bilgisi
 • Tur Programı
 • Tur Lideri
 • Tarih / Fiyat
 • Yararlı Bilgiler
 • Rezervasyon Talebi
 • Foto Galeri
 
   

İTALYA Kültür Turu
İtalya'da "Rönesans"


Tur Tarihi : 15 - 21 Mayıs 2011 // 6 Gece 7 Gün
Tur Lideri : Uzman Rehber

İTALYA'DA RÖNESANS

   

Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: İTALYA’DA RÖNESANS KÜLTÜR TURU 15 – 21 Mayıs 2011

1.GÜN:
 15.05.2011
   İSTANBUL – ROMA
 
Atatürk Havaalanı Dışhatlar Terminali’nde saat 06.30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Roma’ya gidecek olan Türk Hava Yolları’nın TK 1861 uçuşu ile saat 09.05’te hareket ediyor ve yerel saatle 10.40’ta Roma’ya varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından otobüsümüzle buluşuyor ve bir saatlik yolculuktan sonra Roma’ya varıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından dünyanın en önemli sanat koleksiyonlarını barındıran Vatikan Müzesi’ni ve San Pietro Bazilikası’nı ziyaret ediyoruz. Öğlene kadar sürecek olan bu olağanüstü müze gezimiz sırasında Etrüsk Müzesi, Candelabra Galerisi, Harita Galerisi, Rafaello Odaları, Yazıtlar Galerisi ve Sistina Şapeli’ni görüyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.
   
 
   
 

2.GÜN:
 16.05.2011
   ROMA
 
Kahvaltıdan sonra saat 08.00’da otelden hareket ediyoruz. Dört saat sürecek Roma şehir turunda Roma Dünyası’nın en büyük amfitiyatrosu Colesseum’a geliyor ve bu muhteşem yapıyı geziyoruz. Ziyaretin ardından, Roma Forumu’nu dolaşıyoruz – Septimus Severius Takı, Satürn Tapınağı, Basilica Julia, Vesta Tapınağı, Venüs Tapınağı gibi eserleri geziyoruz. Circus Maximus, Via Veneto, Capitol Tepesi, Antik Stadyum, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuell Anıtı, Via Del Corso, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piaza Navona ve Pantheon’u görüyor ve sonra da serbest zaman alıyoruz. Öğleden sonra Borhese Parkı’na gidiyor ve Rönesans Dönemi’nin en güzel çalışmalarının yer aldığı Villa Borghese’ye ziyaret ediyoruz. Sebastiano del Pombo, Rafaello ve Peruzzi’nin yapıtlarını görüyoruz. Ziyaretlerin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.
   
 
   
 

3.GÜN:
 17.05.2011
   ROMA – ASSISI – PERUGIA – AREZZO
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’da otelden ayrılıyoruz. İki saatlik yolculuktan sonra Assisi’ye geliyor ve Cimabue, Simone Martini, Pitero Lorenzetti ve Giotto gibi sanatçıların yapıtlarının bulunduğu Basilica di San Francesco’yu ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molasının ardından hareket ediyoruz. Yarım saatlik yolculuktan sonra Perugia’ya varıyor ve görkemli bir Rönesans eseri olan Duomo’ya geliyoruz. Gian Nicola di Paolo’nun “Madonna delle Grazie” adlı eserini görüyor, ardından Piazza San Francesco’da Agostino di Duccio’nun “Oratorio di San Bernardino”yu görüyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra Arezzo’ya geliyoruz. San Francesco Kilisesi’nde Piero della Francesco’nun ”Gerçek Haç’ın Öyküsü” adlı yapıtı İtalya’nın en büyük fresk dizisidir. Bu muhteşem freskleri gördükten sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.
   
 
   
 

4.GÜN:
 18.05.2011
   AREZZO – SIENA – SAN GIMINIANO – FLORANSA
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’da hareket ediyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra Siena’ya geliyoruz. Her yıl 2 Temmuz ve 16 Ağustos tarihlerinde şehir meydanında yapılan Palio oyunlarına ev sahipliği yapan Siena’da iki saat gezinti yapıyoruz. Bu yürüyüşümüz sırasında şehrin katedrali olan Duomo, Loggia della Mercanzia, Logge del Papa, Palazzo Pubblico ve Piazza del Campo’yu görüyor ardından serbest zaman alıyoruz. Mola sonrası kısa bir yolculuktan sonra San Giminiano’ya geliyoruz. Plaza de la Popolo, Piazza della Cisterna’ya gidiyoruz. Ghirlandaio’nun en ünlü eseri “Meryem’e Müjde”yi “Collegiata”yı yanındaki bir locada görüyoruz. Molanın ardından otobüsümüzle buluşuyoruz. İki saatlik yolculuktan sonra Floransa’ya geliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.
   
 
   
 

5.GÜN:
 19.05.2011
   FLORANSA
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’da otelimizden hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Piazzale Michelangelo’ya gidiyor ve şehrin en güzel manzarası görüldüğü yerde mola veriyoruz. Molanın ardından şehir merkezine geliyor ve İtalya’nın en büyük sanat galerisi Uffizi’yi geziyoruz. Tüm Rönesans sanatçılarının yapıtlarının görüleceği galeride üç saatlik turun ardından, galeride eserlerle baş başa kalmak için serbest zaman alıyoruz. Molanın ardından Santa Maria del Carmine Kilisesi’ne gidiyor ve Brancacci Şapeli’ni geziyoruz. Son ziyaret edeceğimiz eser Giotto’nun tasarladığı ve Bruneleschi’nin tamamladığı Duomo’dur. Ziyaretlerin ardından Piazza della Signora’ya gidiyor ve akşam çaylarımızı yudumluyoruz. Molanın ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.
   
 
   
 

6.GÜN:
 20.05.2011
   FLORANSA – LUCCA – PİSA – CENOVA
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’da otelden ayrılıyoruz. Bir saatlik seyahatin sonunda Lucca’ya geliyoruz. Romanesk Mimari’nin en güzel örneklerinden Foro’daki San Michele Kilisesi’ni gördükten sonra, San Martino Bazilikası’nda Ghirlandaio’nun “Meryem Ana ve Azizler” adlı çalışmasını ve Nikola Pisano’nun Müneccim Krallar’ın Yolculuğu” ve “İsa’nın Çarmıhtan İndirilmesinden Sahneler” adlı çalışmalarını göreceğiz. Yürüyüş olarak yapacağımız turda dışarıdan göreceğimiz diğer eserler ve yerler ise Piazza Napoleone, Paccini Evi, Via Fillungo, Museo dell’Opera del Duomo ve San Giovanni Kilisesi’dir. Öğle yemeği molasının ardından Lucca’dan ayrılıyoruz. Pisa’ya geliyor ve Giovanni Pisano, Camaino ve Cimabue’nin eserleri ile süslü Duomo ve Vaftizhane’yi, ünlü Eğik Kule’yi görüyoruz. Ziyaretlerin ardından Pisa’dan ayrılıyor ve iki saatlik bir yolculuk sonrası Cenova’ya geliyoruz. Dünyaca ünlü Staglieno Mezarlığı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.
   
 
   
 

7.GÜN:
 21.05.2011
   CENOVA – MİLANO – İSTANBUL
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’da otelimizden ayrılıyor ve Santa Marie delle Grazie Manastırı’na gidiyoruz. Leonardo da Vinci’nin şaheseri olan “Son Akşam Yemeği”ni (bilet temin edilebildiği takdirde) görüyoruz. Ziyaretin ardından Milano’ya geliyor ve serbest zaman alıyoruz. Molanın ardından saat 15.30’da hareket ediyor ve yarım saatlik yolculuktan sonra Milano Havaalanı’na geliyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1876 sayılı uçuşu ile saat 17.45’te hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havaalanı’na saat 21.30’da varıyoruz.
   
 
   
 

Tur Lideri :   Sanat Tarihçi Atilla Tuna

Üsküp (Makedonya) doğumludur. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünden mezun oldu. Lisansüstü öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde sürdürdü. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde Profesyonel Turist Rehberi'dir. 1998 yılında Antonina Turizm'i kurdu. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasının korunması amacıyla kurulan Şehristanbul Derneği Başkanlığı görevini yürütüyor. TÜRSAB Boğaziçi BYK üyeliği yaptı (2003-2005). 14. ve 15.Galata Şenliği ve 1.Uluslararası Galata Festivali "Galata FEST" Direktörlüğü yaptı. Halen İstanbul Balık Festivali'nin Festival Direktörü'dür. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu üyeliğinde bulundu(2003-2004). Nostaljik Dolmuşlar, Hazine Avı, Kutu Avı, Istanbul Walks gibi turizme yeni anlayış getiren projelerin yöneticiliğini yapmaktadır. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, İstanbul Ticaret Odası, Eminönü 2010 Dünya Başkenti, İstanbul Rehberler Odası, Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği, Gezginler Kulübü, Rumeli Yönetici ve İşadamları Derneği (RUYİAD) ve Teşvikiye Rotary Kulübü üyesidir. “Bursa Yeni Kaplıca-The Yeni Kalplıca Bath in Bursa” adlı bilimsel bir kitabı, çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. 60’ı aşkın ülkeyi gezmiştir. Sibel Tuna ile evlidir. Ekin Celal ve Ozan adında iki çocuğu vardır.
 
 
 
 
Tarih :  15 - 21 Mayıs 2011 // 6 Gece 7 Gün
   
Fiyat :   İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1150 €0,00 TL
 Tek kişilik Oda Farkı : 245 €0,00 TL
*Kur'a Bağlı Olarak TL Fiyatı 23.08.2014 İçin Geçerlidir.
   
 
 
 
  Ücrete Dahil Olanlar
* Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Roma ve Milano – İstanbul uçak bileti
* Konforlu otobüsle ulaşım
* Dört yıldızlı otellerde konaklama ve açık büfe kahvaltı (6 gece)
* Otellerde akşam yemeği
* Otobüste ikramlar
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Colosseum, Vatikan Müzesi ve Sistina Şapeli, Villa Borghese, Arezzo San Francesco Kilisesi, Uffizi Galerisi, Milano Santa Marie delle Grazie Kilisesi (bilet temin edilebildiği takdirde))
* Otoban ve otopark ücretleri
* Şehir girişleri
* Bilgi notları
* Turlarda mahalli kokartlı rehberler.
* Havaalanı vergisi
* THY hizmet bedeli
 
  Ücrete Dahil Olmayanlar

*  Otel ekstraları
*  Öğle yemekleri
*  Yurtdışı çıkış harcı (15,00 YTL)
*  Vize ücreti (70,00 €)

 

 
 
..
Rezervasyon yaptırmak için lütfen aşağıdaki formu doldurup gönder düğmesine tıklayın
 
 
Adınız Soyadınız: Boş Geçemezsiniz.
Email: Boş GeçemezsinizUygun Bir Mail adresi giriniz.
Adres:
Telefon:
Kişi Sayısı:
Mesaj:
 

 

 
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
  Untitled Document © Bu sitenin tasarımı fotoğrafları ve yazı içeriği ANTONİNA TURİZM tarafından tescil edilmiştir. İzinsiz kopyalanamaz                                Designed by Antonina Turizm 2009
Halaskargazi Cad. No:9 Kat:1 D:1 Harbiye - Istanbul, Turkiye | Tel : +90 (212) 292 28 74 - 75  +90 (212) 245 52 16 Fax: +90 (212) 245 39 68       info@antoninaturizm.com    Tren Turları | Küba Turu | Transsibirya Turu