Untitled Document
Untitled Document
 
Untitled Document
Untitled Document ANASAYFA | ANTONİNA HAKKINDA | ATİLLA TUNA'DAN | GEZİYE ÇIKARKEN | TUR LİDERLERİ | BASINDA ANTONİNA | SİZDEN GELEN | İLETİŞİM
Untitled Document
   2015 YURT DIŞI KÜLTÜR TURLARI
   2014 İSTANBUL KÜLTÜR TURLARI
   2014 YURT İÇİ KÜLTÜR TURLARI
   2014 YURT DIŞI KÜLTÜR TURLARI
   2015 İSTANBUL KÜLTÜR TURLARI
   2014 TREN TURLARI
   2015 TREN TURLARI
   GEMİ TURLARI
   SALON İSTANBUL
   ARKEOLOJİ TURLARI
   EHL-İ KEYF TURLARI
   EDEBİYAT TURLARI
  TURLARIMIZDAN VİDEOLAR
   ŞİRKETLERE ÖZEL
   NOSTALJİK DOLMUŞLAR
   DENİZ FENERLERİ TURİZMİ
   KATILIM-İPTAL-SİGORTA BİLGİLERİ

 • Tur Bilgisi
 • Tur Programı
 • Tur Lideri
 • Tarih / Fiyat
 • Yararlı Bilgiler
 • Rezervasyon Talebi
 • Foto Galeri
 
   

"Hicaz Demiryolu’nun İzinde"
*** Vizesiz ***
SURİYE ÜRDÜN LÜBNAN


Tur Tarihi : 21 Şubat – 5 Mart 2010 - 12 gece 13 Gün
Tur Lideri : Doç. Dr. Feridun Özgümüş

Detaylı tur rotasını görmek için lütfen haritanın en altındaki mavi linki tıklayınız.

   

Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Hicaz Demiryolu’nun İzinde 21 Şubat - 05 Mart 2010

1.GÜN:
 21.02.2010
   AMMAN
 
İstanbul Atatürk Havaalanı’nda Antonina Turizm yetkilisiyle Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 21.00’de buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1212 sayılı seferi ile saat 23.20’de hareket ediyoruz. Yerel saatle 01.30’da Amman Kraliçe Alia Havaalanı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşuyor ardından havaalanından ayrılıyoruz. Yarım saatlik yolculuktan sonra Ürdün’ün başkenti Amman’a varıyoruz. Otel’e geliyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.
   
 
   
 

2.GÜN:
 22.02.2010
   AMMAN – SALT – CERAŞ – AMMAN
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelden hareket ediyoruz. Panoramik turun ardından Roma Tiyatrosu, Kral Abdullah Camii, Amman Kalesi ve Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ardından Amman’dan ayrılıyoruz. Bir saatlik yolculuğun ardından Salt şehrine geliyor ve Türk Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından Ceraş’a gidiyor ve Ortadoğu’nun en iyi korunmuş Roma şehrini geziyoruz. Ziyaretin ardından Amman’a geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği dört yıldızlı.Otel’de.
   
 
   
 

3.GÜN:
 23.02.2010
   AMMAN – MADABA – ÖLÜ DENİZ – PETRA
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de hareket ediyoruz. Madaba’ya gidiyor ve Aya Yorgi Kilisesi, Arkeoloji Parkı, Oniki Havariler Kilisesi ve Müze’yi geziyoruz. Nebo’da öğlen yemei molası veriyoruz. Ölü Deniz’i görüyor ardından Kerak’a geliyoruz. Müze ve Kale’yi ziyaret ettikten sonra Petra’ya gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
   
 
   
 

4.GÜN:
 24.02.2010
   PETRA – RUM VADİSİ – AKABE
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de Petra’ya gidiyoruz. Bu etkileyici vadide at arabasıyla yaklaşık 800 metre gidiyor ve buradaki etkileyici Roma eserlerini görüyoruz. Hazine, Anfitiyatro, Kraliyet Mezarlığı, Sütunlu Cadde, Bint Firavun Kasrı, Aslanlı Tapınak, Bizans Kilisesi ve Hapishane’yi ziyaret ediyor ardından Petra’dan ayrılıyoruz. Öğlen yemeğinin ardından bir saatlik yolculuk yapıyor sonra da Rum Vadisi’ne geliyoruz. Çölde iki saatlik jeep turu yapıyoruz. Turun ardından otobüsümüze biniyor ve bir saatlik yolculuktan sonra Akabe’ye varıyoruz. Dört yıldızlı Aqaba Gulf Otel’e gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.
   
 
   
 

5.GÜN:
 25.02.2010
   AKABE – AMMAN – BOSRA
 
Kahvaltının ardından saat 07.00’de otelden ayrılıyoruz. Ayla ören yerine gidiyor ve arkeolojik kazı sahası ile Memluklu Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Çöl otoyolundan ilerliyoruz. Hudutta Ürdün otobüsü ve soförümüze veda ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Suriye’ye ayak basıyor ve yeni otobüs ve şoförümüzle buluşuyoruz. Bir saatlik yolculuk yapıyor ve Bosra’ya geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Bosra’da beş yıldızlı Al Cham Otel’de.
   
 
   
 

6.GÜN:
 26.02.2010
   BOSRA – ŞAM
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelimizden ayrılıyoruz. Bosra ören yerini geziyoruz. Kale ve Roma Tiyatrosu, Roma Hamamları, Ömer Camii, Bizans Manastırı, Katedral, Nebati Kapısı ve Su Sarnıçları’nı gördükten sonra Bosra’dan ayrılıyoruz. İki saatlik seyahatin ardından Şam’a geliyoruz. Öğlen yemeği’nin ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Hicaz Demiryolu İstasyonu, Şehitler Meydanı, Said Al Cebri Bulvarı, Merkez Bankası Binası, El Cela Bulvarı, Süleymaniye Camii, Şam Üniversite Binası’nı görüyor, ardından Suriye’nin en önemli müzesi Milli Müze’yi ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz.
   
 
   
 

7.GÜN:
 27.02.2010
   ŞAM
 
Kahvaltının ardından saat 09.00’da tam günlük tur için otelimizden hareket ediyoruz. Eski bir Roma Caddesi olan Via Recta üzerinde bulunan Düz Cadde’de Roma Kemeri, Ananias Şapeli, Beyt Nassan Konağı, Aziz Paulus Şpapeli’ni görüyoruz. Şam Emevi Camii, Jüpiter Tapınağı, Salahaddin Eyyubi Cami ve türbesi, Şehir Surları, Gelin Minaresi, İsa Minaresi, Azem Sarayı, Sinan Paşa Camii’ni görüyor ardından Hamidiye Çarşısı’nda serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği otelde.
   
 
   
 

8.GÜN:
 28.02.2010
   ŞAM – PALMİRA
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de hareket ediyoruz. Dört saatlik yolculuktan sonra Palmira’ya geliyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Palmira’yı geziyoruz. Belh Tapınağı, Sütunlu Cadde, Nabo tapınağı, Dioklesyan Hamamı, Tiyatro, Agora, Tetrapylon, Bel Shamin Tapınağı, Yemiliko ve Elahbel’in Mezar Kuleleri, İbni Maan Kalesi ve Palmyra Müzesi’ni gördükten sonra beş yıldızlı Semiramis Otel’e gidiyoruz.
   
 
   
 

9.GÜN:
 03.01.2010
   PALMYRA – CRAC DES CHEVALIERS – APAMEIA – EBLA – HALEP
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelden hareket ediyoruz. Üç saatlik yolculuktan sonra Suriye’nin en etkileyici Ortaçağ yapılarından Crac des Chevaliers’e gidiyor ve bu muhteşem yapıyı geziyoruz. Öğlen yemeğinin ardından hareket ediyor ve bir saatlik yolculuktan sonra Apameia’ya geliyoruz. Ziyaretin ardından Ebla’ya gidiyor ve bu önemli Neolitik yerleşimi görüyoruz. Ziyaretin ardından ayırlıyor ve bir saat sonra Halep’e varıyoruz. Konaklama dört yıldızlı otelde.
   
 
   
 

10.GÜN:
 02.03.2010
   HALEP
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de Halebi gezmek için otelden hareket ediyoruz. İlk ziyaret yerlerimiz Arkeoloji Müzesi ve Halep Kalesi’dir. Ulu Camii, Haleviye Medresesi, Sultaniye Medresesi, bir Sinan eseri olan Hüsreviye Camii, Atruşiye Camii, Hıristiyan Mahallesi, El Sanatları Müzesi ve Milli Müze’yi gezdikten sonra Halep’in efsanevi çarşısında alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.
   
 
   
 

11.GÜN:
 03.03.2010
   HALEP – LAZKİYE – TARTUS – TRABLUSŞAM – BIBLOS – BEYRUT
 
Kahvaltının ardından saat 07.00’de Halep’ten ayrılıyoruz. İki saatlik yolculuktan sonra Lazkiye’ye varıyoruz. Panoramik turun ardındanTartus’a gidiyor ve öğlen yemeğinin alıyoruz. Kısa yolculuktan sonra Suriye / Lübnan hududuna varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Lübnan’a geçiyoruz. Trablusşam’da kısa molanın ardından hareket ediyor ve yarım saat sonra Biblos’a varıyoruz. Biblos Müzesi’ni ziyaret ediyor ardından şirin çarşısında serbest zaman alıyoruz. Molanın ardından hareket ediyor ve bir saat sonra otelimize geliyoruz. Akşam yemeği otelinizde.
   
 
   
 

12.GÜN:
 04.03.2010
   BEYRUT – BAALBEK – BEYRUT
 
Kahvaltının ardından saat 08.00’de Beyrut’ta şehir turu yapıyoruz. Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan tarihi Mecidiye Camisi ve Beyrut Arkeoloji Müzesi’ni görüyoruz. Beyrut’un 20 km dışındaki Beydettin Sarayı’nı ziyaret ediyor ardından hareket ediyoruz. İki saatlik yolculuktan sonra Roma döneminin en gösterişli tapınağının bulunduğu bu muhteşem ören yeri olan Baalbek’i ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından hareket diyor ve iki saat sonra Beyrut’a varıyoruz. Otelimize geliyor ve bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz müzik ve limitli içkili olarak. Restroan’da. Akşam yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz.
   
 
   
 

13.GÜN:
 03.05.2010
   BEYRUT – İSTANBUL
 
Kahvaltının ardından saat 04.00’te otelden ayrılıyor ve Beyrut Havaalanı’na geliyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1227 sayılı seferiyle saat 06.15’te hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havaalanı’na saat 08.10’da varıyoruz.
   
 
   
 

Tur Lideri :   Doç. Dr. Feridun Özgümüş

6 Haziran 1958 İstanbul doğumludur. 1976’da Yedi Kule Lisesi’nden mezun olmuştur. 1979’da Atatürk Eğitim Enstitüsü, İngilizce bölümünden mezun olmuştur. 1984’de İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü’nü bitirmiştir. 1987’de “Knidostaki Bizans Eserleri” adlı tez ile Yüksek Lisansını tamamlamıştır.1995’te “Anadolu’da Kiliseye Çevrilmiş Yunan ve Roma Tapınakları” adlı tez ile doktorasını tamamlamıştır. 1987’de Doç.Dr. Üzlifat Özgümüş ile evlenmiştir ve bir erkek çocuğa sahiptir. 1985’ten beri İstanbul Üniversitesi ,Güzel Sanatlar Bölümü’nde okutman olarak görev yapmaktadır. 1981,1983-1986 İznik çini fırınları kazısı, 1981 Silifke Bölgesi Arkeolojik Yüzey Araştırması, 1983 Efes Kazısı, 1983-1985 İkiztepe kazısı, 1998 den beri İstanbul Üniversitesi adına yapılan “İstanbul’da Geç Antik Dönem” adlı arkeolojik yüzey araştırmalarının üzerinde bilimsel çalışmalar yapmıştır. Katılmış olduğu bilimsel toplantılar: -1999-2007 T.C. Kültür Bakanlığı Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğü Araştırma Sonuçları Toplantıları. -2001 Paris, 20e Kongres İnternational des Etudes Byzantines. -2001 Polovdiv The Byzantine Cultural Heritage and The Balkans. -2003 Dünü ve Bugünü ile Haliç Sempozyumu Kadir Has Üniversitesi. Olarak sıralanılabilir.
 
 
 
 
Tarih :  21 Şubat – 5 Mart 2010 - 12 gece 13 Gün
   
Fiyat :   İki Kişilik Odada Kişi Başı : 2070 €0,00 TL
 Tek kişilik Oda Farkı : 450 €0,00 TL
*Kur'a Bağlı Olarak TL Fiyatı 21.08.2014 İçin Geçerlidir.
   
 
 
 
  Ücrete Dahil Olanlar

* Bölgeyi Ortadoğu uzmanı Profesyonel Rehber  Doç. Dr. Feridun Özgümüş eşliğinde gezebilme farkı
* Konforlu otobüsle yolculuk
* THY ile İstanbul – Amman; Beyrut – İstanbul uçak bileti
* Dört ve beş yıldızlı otellerde oniki gece oda ve kahvaltı konaklama
* Öğlen yemekleri
* Akşam yemekleri
* Yerel mihmandar
* İkramlar
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Beyrut’ta müzik ve limitli içkili akşam yemeği
* Bilgi notları
* Gezi boyunca hamaliye hizmetleri

* Havaalanı vergileri (95,00 €)
* THY hizmet bedeli (25,00 €

 
  Ücrete Dahil Olmayanlar
* Otel ekstraları
* Yurtdışı çıkış harcı(15,00 TL)
* Seyahat sigortası(15,00.- €)

*** Vize ücretleri yoktur ***
 
 
Yapılan son anlaşmalar ile birliklte Türk vatandaşları Suriye - Lübnan ve Ürdün ülkelerine girişlerde Vizeden muaftırlar.
Rezervasyon yaptırmak için lütfen aşağıdaki formu doldurup gönder düğmesine tıklayın
 
 
Adınız Soyadınız: Boş Geçemezsiniz.
Email: Boş GeçemezsinizUygun Bir Mail adresi giriniz.
Adres:
Telefon:
Kişi Sayısı:
Mesaj:
  *** Vizesiz ***
SURİYE ÜRDÜN LÜBNAN" />

 

 
 •  
   
   
   
 
 
  Untitled Document © Bu sitenin tasarımı fotoğrafları ve yazı içeriği ANTONİNA TURİZM tarafından tescil edilmiştir. İzinsiz kopyalanamaz                                Designed by Antonina Turizm 2009
Halaskargazi Cad. No:9 Kat:1 D:1 Harbiye - Istanbul, Turkiye | Tel : +90 (212) 292 28 74 - 75  +90 (212) 245 52 16 Fax: +90 (212) 245 39 68       info@antoninaturizm.com    Tren Turları | Küba Turu | Transsibirya Turu